informace o klubu
stanovy klubu
klubové testace
vstup do klubu

E-m@il

info@fcc.cz
Krátký vzkaz
jméno
e-mail
vzkaz

Napište první slovo názvu tohoto klubu:

 
Reklama :

DOMÉNY - WEBHOSTING - SERVERHOSTING

Fiat 128 Sport CoupéOd roku 1997, kdy jsem se stal novopečeným majitelem vozu Fiat započalo pátrání po nějakém Fiat klubu a hlavně po Fiat srazech. V témže roce se podařilo nalézt Fiat klub Praha do nějž jsem spolu s Karlem Křížem vstoupil. Bohužel klub nepořádal srazy Fiatů, sdružoval zejména nová auta, někteří členi vůbec vozy Fiat neměli a svým zaměřením nám majitelům starých vozů „klasiků“ moc nevyhovoval. Situaci jsme se pokoušeli několikrát změnit, ovšem bezvýsledně. Po neshodách s vedením klubu jsme ho opustili a rozhodli se založit vlastní.

Klub Fiat Car Classic vznikl na základě inzerátu v časopise Annonce a to na podzim roku 1998. Iniciátorem inzerátu se stal Karel Kříž a Ondřej Kroutil. Oslovili jsme majitele vozů Fiat do roku výroby 1976 (124, 125, 127, 128, 500, 600, 850, 1100, 1300, 1500, 1800, 2300, X 1/9, ......).

Konala se první klubová schůze. Zatím byl klub neregistrovaný a oficiálně vlastně ani neexistoval. Sešlo se celkem sedm budoucích členů a byl dohodnut další postup a náplň klubu. Po celý následující rok jsme se zúčastňovali srazů historických vozidel, přibírali nové členy a hledali nějaký sraz Fiatů. Ten jsme nenašli a tak vznikl nápad pořádat vlastní. Na srazech historických vozidel jsme sbírali informace a zkušenosti, potřebné k pořádání akce. Od podzimu 1999 pak byl připravován program, trasa a úkoly na jarní zahájení sezóny. Aby nebyli opomíjeni ani majitelé jiných italských značek, byl Fiat sraz rozšířen a vznikl I.ročník „Setkání Italských automobilů v Poděbradech". Konal se v dubnu roku 2000. Sraz měl úspěch a to nás povzbudilo do další činnosti. Na popud našeho člena René Pavlů jsme na podzim pořádali ještě „Spanilou jízdu Prahou", šlo o zkušební nultý ročník a zúčastnit se mohly pouze vozy Fiat 500 a 600 (informace k jednotlivým ročníkům naleznete v sekci „akce“).

Po uspořádání dvou akcí jsme již chtěli nějaký oficielnější klub. Na základě toho jsme na členské schůzi rozhodli o vstoupení do Veteran Car Clubu - Velemín a v roce 2001 se stali jeho pobočkou. Tím byla zajištěna oficiální registrace klubu a my tak mohli oslovit sponzory.

Takto klub fungoval až do roku 2006, kdy členi klubu na výroční schůzi odhlasovali vystoupení z VCC Velemín a vstup do Ústředního Auto Moto Klubu (ÚAMK). Registrace proběhla na jaře roku 2007 a na Českém statistickém úřadu nám bylo přiděleno vlastní IČO. Tímto byly splněny podmínky pro vstup klubu do organizace sdružující kluby historických vozidel - Asociace Klubů Historických Vozidel (AKHV). Po podmínečném přijetí následovalo přijetí oficielní, vyškolení testačních komisařů a klub nyní smí provádět vlastní klubové testace vozů na historickou původnost.

Pořádaní Poděbradského setkání a jízdy Prahou se stalo každoroční tradicí. Zdálo se nám však vhodné vyplnit ještě čas mezi tím a vznikla tak týdenní či delší, prázdninová „Dovolená s Fiaty" a v srpnu konaná víkendová akce „Berounsko“. Aby toho nebylo málo, pořádáme ještě různé doplňkové akce jako třeba „expedice“ což je vlastně výlet za krásami a pamětihodnostmi Čech a Moravy.

Fiat 500Dále se pravidelně zúčastňujeme vybraných setkání historických vozů a dalších Fiat srazů, pořádaných jinými kluby. Je to např. „F 600 & 500 action" ve Svijanském Újezdu u Turnova pořádaný F 600 clubem, Fiat Meeting pořádaný Ostravským Fiat klubem, sraz vozů Fiat 127, který pořádá Fiat 127 internet fan club. Ze zahraničních akcí stojí za zmínku „Medzinárodný zraz historických vozidiel značky Fiat" konaný na Slovensku a Viva Italia v rakouském Eggenburgu. Ze soutěží pořádaných veteránskými kluby se zúčastňujeme „Jízdy do vrchu Knovíz - Olšany" , „Rally Ústí nad Labem" nebo akce „Chomutov“.

Klub stále rozšiřuje členskou základnu a k datu 20. října 2007 má již 78 členů. V klubu převažují vozy Fiat 600, 500 a 850, máme ale i několik 128, 1100, X 1/9 a 124, 125, 127, 1300, 1800, 2300 a to včetně jejich variant (Coupé, Multipla, Spider). Členem klubu Fiat Car Classic může být každý majitel či příznivec značky Fiat (případně licenčních typů), který bude přínosem klubu. Protože jsme veteránský klub, měl by automobil splňovat i tyto kriteria (rok výroby vozidla). Registrací do klubu se rozumí vyplnění přihlášky a zaplacení vstupního poplatku. Vstupní poplatek činí 400, - Kč a získáváte tak klubové tričko, možnost získání „testací na historickou původnost“ pro své vozidlo a průkazku opravňující ke slevám na klubových akcích. Aby byl člen informován o námi pořádaných akcích a byla mu bezplatně prodlužována platnost průkazu historického vozidla je třeba platit členský roční poplatek ve výši 400, - Kč, nový člen ho neplatí v roce ve kterém do klubu vstoupil. Členové, kteří klubu dluží členské příspěvky budou v případě jejich neuhrazení vyřazeni z klubu. Předcházíme tak podpoře neaktivních členů, kteří se nezúčastní žádných akcí a na klub zřejmě již zapomněli.

Chceme dále vylepšovat námi pořádané akce, navázat užší spolupráci s ostatními i zahraničními Fiat kluby a plánujeme další akce s Fiaty. Tímto Vás zveme na naše pravidelné klubové schůzky, konají se každý druhý čtvrtek v měsíci.

Za FCC Ondřej Kroutil

© 2003 Fiat Car Classic, Czech Republic
web: Marek Lengál, Martin Maštálka